Ranní detox s limetkou a himalájskou solí Zpět


zdraví motivaceZázračná jídla, ranní rituály a pověry. Existuje plno takzvaných zaručených receptů na detoxikaci organismu. Které z těchto čistících metod věřit a co naopak hodit do koše? To si dnes sice nezodpovíme, ale zkusíme přihodit do placu další z těchto detoxů. Na každém šprochu pravdy trochu.Narazili jsme na jeden údajně zaručený trik, jak po ránu krásně nastartovat a udržet v chodu váš plán s dietou. Nejde o nic namáhavého, zdlouhavého ani cenově náročného. Podle toho, jak to vypadá to tělu nijak neuškodí, takže může jen pomoci. A tak si říkáme, proč ne? Pojďme se tedy na ten recept podívat blíže.

Celé kouzlo spočívá v tom, že si ráno ihned po probuzení do vody vymačkáte limetku a přidáte trochu himalájské soli. Udělejte si z toho ranní rutinu a vaše tělo vás bude milovat. Limetky jsou zaručeným zdrojem vitaminu C, kterého mají více než pomeranče a jsou bohatým zdrojem antioxidantů. Na rozdíl od citrónů mají tu výhodu, že jejich kůra se chemicky neošetřuje. Teď si možná říkáte, proč sůl, a ještě k tomu právě himalájskou. Ta se od klasické kuchyňské soli liší nejenom barvou (růžová). Podstatný rozdíl je právě v jejím obsahu. Z 97 % obsahuje pouze chlorid sodný, a kromě toho má až 84 dalších prvků, které tělu prospějí. Mezi nimi je například vápník, fosfor, hořčík, chlór, selen, měď, železo, či jód. Tato směs limetky a himalájské soli tedy tělu dodá po ránu potřebné vitaminy a minerály.

Tento rituál má také spoustu blahodárných účinků na zdraví:

  • Správná funkce nadledvinek – pro správnou funkci potřebují nadledvinky, které produkují důležité hormony jako je například adrenalin, sodík. Ten, pokud se snažíte omezovat solení může chybět. Rozhodně toto však není rada, že máte solit hodně, všeho z mírou.
  • Zlepšení trávení – limetky mají podobnou strukturu jako kyselina chlorovodíková, kterou naše tělo používá při trávení. Limetka tedy podporuje správné trávení a vstřebávání živin, dále pomáhá k likvidaci bakterií v potravě a například jako snížení pálení žáhy.
  • Ochrana jater – vitamin C je důležitý pro je důležitý pro játra, kde podporuje produkci peptidu jménem glutathion, který je důležitý pro detox jater.
  • Hydratace – když si vymačkáte limetku a smícháte se solí v půl litru vody, tak určitě dobře začnete ráno a tělo bude mít dostatek jak vody, tak i soli a minerálů. Ty pak určitě budete opět potit při ranním cvičení

Tak jen s chutí do toho!ZpětDo Dubiny daleko? Zkuste

Poruba